Jaka maseczka na koronawirusa?

Obowiązek zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej, a także miejscach pracy ma na celu ochronę przed zakażeniem i transmisją wirusa z osób chorych (m.in. przechodzących zakażenie bezobjawowo lub będących w stadium inkubacji) na osoby zdrowe. Aby rzeczywiście ochronić siebie i innych przed zakażeniem należy rozsądnie wybierać maseczki na koronawirusa. Co to oznacza w praktyce?

Większość sieci odzieżowych oferuje nam dzisiaj wielorazowe maseczki bawełniane – w modnych kolorach, ze śmiesznymi grafikami, z dodatkowymi elementami ozdobnymi, ale bez odpowiednich filtrów, które zatrzymują wirusy, bakterie, alergeny oraz zanieczyszczenia powietrza. Maseczki, które rzeczywiście chronią przed wirusem to maseczki filtracyjne – zaprojektowane i wykonane w taki sposób, aby zapewnić swobodny przepływ powietrza, jednocześnie nie dopuszczając do tego, aby wirusy, bakterie czy inne zanieczyszczenia dostały się do górnych dróg oddechowych użytkownika. Takimi maseczkami są m.in. półmaski SEQUOIA ViralShield wykonane w innowacyjnej nanotechnologii.

Nanotechnologiczna maseczka na koronawirusa

Oferowane przez markę SEQUOIA TECH maski przeciwwirusowe zostały wyposażone w ultralekkie membrany filtracyjne wykonane w nanotechnologii. Nanotechnologia pozwala na wytwarzanie materiałów posiadających bardzo precyzyjną budowę molekularną i niespotykane właściwości mechaniczne. Dzięki temu membrana filtracyjna NanoPro może być praktycznie niewyczuwalna przez użytkownika maseczki, a zarazem o wiele bardziej skuteczna niż wymienne filtry w maseczkach wielorazowego użytku. Dodatkowym atutem masek ochronnych SEQUOIA ViralShield jest fakt, iż są to maseczki jednorazowe, dzięki czemu unikamy ryzyka związanego z namnażaniem się wirusa w obrębie tkaniny podczas kolejnych epizodów użytkowania, co jest częstym problemem w przypadku maski wielorazowej. SEQUOIA ViralShield wyróżnia się również innowacyjnym krojem, dzięki czemu zapewnia maksimum komfortu przy niezmiennie wysokim parametrze filtracji. Dodatkowo poziom filtracji maski nie zmienia się przez cały okres jej użytkowania, co zapewnia taką samą ochronę niezależnie od tego, czy maska została dopiero założona, czy jest użytkowana już od kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu minut.